HomeSøg DK EN
Home
Søg
DK EN

Brugernavn:

Password:


 

 

Stående udvalg Silkeborg Ry Golfklub

 

Silkeborg Golf A/S Bestyrelse   Telefon
Kurt Grey Schuster Formand 86 82 93 77
Niels Otto Andersen Næstformand 86 81 66 90
Hans Bremer Bestyrelsesmedlem 86 81 67 43
Birgitte Mørck Rugholm Suppleant 86 84 64 10
     
Silkeborg Ry Golfklub  Bestyrelse    
Kurt Grey Schuster Formand 86 82 93 77
Hans Bremer Næstformand 86 81 67 43
Poul Hansen Bestyrelsesmedlem 30 37 80 33
Jens Gram-Hansen Bestyrelsesmedlem 22 79 11 89
Lene Lund Beck Bestyrelsesmedlem 40 62 84 55
Gustav Wenneberg Suppleant 27 64 27 27
     
Baneudvalg    
Stig Helm-Petersen Formand 20 90 33 11
Knud Erik Verner   86 96 15 82
Torben Nyehuus   86 85 34 97
     
Turneringsudvalg    
Mikael Mørck Formand 50 86 47 00
Christoffer Christensen   91 31 13 62
Kenneth Gadebjerg   21 21 01 76
Bente Mortensen   29 82 75 79    
Mogens Jespersen   40 64 20 41    
Jytte Schou   40 34 81 68    
Søren Wilhelmsen  

21 21 01 76

Claus Draxbæk   25 21 02 22    
     
Sportsudvalg:    
Torben Nyehuus Formand 86 85 34 97
Finn Kristensen Kasserer 87 20 10 44

 

Junior- og Ungdomsudvalg:

    
Allan Gjerulff Formand 20 82 16 33
Thomas Rendbæk   20 70 02 32
Jimmy Sejthen JDT/Breddekontakt 26 12 24 11
Lars With Ry kontakt/Camp 42 43 32 12
Peter Nedergaard JDT 21 82 66 25
Lene Lund Beck Begyndere og piger 40 62 84 55
Marie Rasmussen Girls only 40 87 97 88
Henning Resen Holm   30 55 20 10
Jan Henriksen Cheftræner 42 25 56 95
Rasmus Rolighed Træner 22 77 11 44
     
Begynderudvalg Silkeborg:    
Anna Bramming Madsen Formand 86 82 04 53
Arne Nyehuus   26 23 47 25
Benny Riis   21 78 55 14
Keld Herlev   40 43 83 90
     
Regionsgolf-Danmark:    
Kirsten Svane Nyehuus Formand 27 57 66 25
Jens Sejer Klein A-rækken 30 74 76 53
Jens Lassen B-rækken 28 26 24 14
Kate Visby Olesen C-rækken 29 70 69 02
Ole Laursen D-rækken 25 52 12 74
Kim Jepsen Veteran B 29 70 42 55
Benny Fredsø Riis Veteran C 21 78 55 14
     
Baneservice Silkeborg    
Lene Riis  Formand 30 53 43 21
Arne Jørgensen   51 70 45 36
Carsten Holm   53 83 60 73
John Westergaard   30 24 55 26
Karin Farup   29 91 08 34
Orla Hede   24 48 22 10
Ejnar Bak Jepsen   61 66 76 82
Erik Simonsen   20 13 90 48
Jørgen Lund Christensen   91 56 30 31
Benny Riis   21 78 55 14
Lone Rosing   53 65 10 78
Bjarne Rasmussen   21 71 17 00
Kjeld Løvqvist   40 38 87 79
Egon Sigsgaard   22 81 82 77
Lene Schmidt   28 83 68 83
Svend Vinter   40 71 10 21
Niels Arent   60 89 11 80
Lars Jørgen G. Gam   86 82 35 85
Rikke E. Asmussen   22 73 37 66
Aage Rosenstand   29 67 96 73
Søren Niebuhr   20 60 15 40
Walter Kobow   31 79 17 00
 Vivi Skyum Christensen   20 21 94 34
     
Amatør- og Ordenudvalg    
Kirsten Lindahl Formand 86 89 20 70
Poul Hansen   86 80 17 93
Paul Nielsen   86 82 10 18
     
Hjemmeside/facebook:    
Per Pedersen Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. 50 70 99 65
     
Damekomite:    
Jytte Schou   40 34 81 68
Bente Mortensen   29 82 75 79
Karen Marie Kristoffersen   41 17 47 05
Birthe Willemann   29 25 44 22
Helle Raaberg   50 92 74 37
Birgit Lebeck Jensen   51 22 37 92
Ursula Podzimski Svendsen   51 57 22 47
Dorte Kristoffersen   30 28 94 80 
Lise Andersen  

61 42 96 25

     
Damekomite Ry:    
Marianne Laursen   21 70 51 48
Grethe Bech   50 52 83 06
     
Herrekomite:    
Finn Kristensen Formand 40 87 18 94
Alan Nørgård   26 33 60 47
Claus Draxbek   50 45 62 22
Mikael Mørck   50 86 47 00
Mogens Jespersen   40 64 20 41
Søren Fogsgaard   22 33 20 06
Mads Rugholm   40 16 67 00
     
Handicapudvalg:    
Sekretariatet, Ole Christjansen  Formand 86 85 33 99
     
Sponsor- og presseudvalg:    
Jan Frandsen Formand 27 20 37 57
Gustav Wenneberg   27 64 27 27
Hans Bremer   86 81 67 43
Frits Christensen   40 32 10 48
Per Pedersen   50 70 99 65
Rune Kaas   29 72 97 68
     
Ry    
Baneservice Ry    
Anette Buun Syvertsen Kontaktperson 51 25 14 60
Marianne Laursen Formand 21 70 51 48
Kaj Mathiesen   28 30 19 45
Dorthe Cecilie Lennert   28 35 15 72
Jan Krigslund   41 15 04 99
Ib Karsten Rasmussen   30 48 47 21
Ejgil Kjær   61 37 14 81
Ivan Andersen   42 14 04 21
Gretehe Bech   50 52 83 06
Olaf Jakobsen   30 58 70 24
Vibeke Stenbroen   24 80 25 89
Niels Jeppesen   23 23 86 80
Ove Maul   21 83 45 77
Marianne Boel  

20 47 15 99

Kjeld Haugaard   86 89 24 43
     
Begynderudvalg Ry    
Leif Laursen  Formand 40 42 69 82
Dorthe Lennert   28 35 15 72
Ib K. Rasmussen   30 48 47 21