HomeSøg DK EN
Home
Søg
DK EN

Brugernavn:

Password:


Bestyrelser og stående udvalg

Bestyrelser for Silkeborg Ry Golfklub og Silkeborg Golf A/S

 

Silkeborg Ry Golfklub

Silkeborg Golf A/S

Formand: 
Kurt Schuster, 
Egernsundvej 4, 
8600 Silkeborg

86 82 93 77

Formand: 
Kurt Schuster, 
Egernsundvej 4, 
8600 Silkeborg

86 82 93 77

Næstformand: 
Hans Bremer, 
Almindsøvej 51, 
8600 Silkeborg

86 81 67 43

Næstformand:
Niels Otto Andersen,
Sankelmarksvej 35,
8600 Silkeborg

86 81 66 90

Bestyrelsesmedlem: 
Lene Lund Beck
Søholt Allé 16
8600 Silkeborg

40 62 84 55

Bestyrelsesmedlem: 
Hans Bremer, 
Almindsøvej 51, 
8600 Silkeborg

86 81 67 43

Bestyrelsesmedlem:     
Poul Hansen,
Kornvænget 114

8600 Silkeborg

30 37 80 33

Suppleant: 
Birgitte Mørck Rugholm
Edv. Egebjergsvej 15, Svejbæk
8600 Silkeborg

86 84 64 10

Bestyrelsesmedlem:
Jens Gram-Hansen,
Rudbølvej 59,
8600 Silkeborg

22 79 11 89

   

Suppleant:
Gustav Wenneberg

Rugaads Skovvej 668680 Ry27 64 27 27

   

 

Stående udvalg

 

 

Baneudvalg    
Stig Helm-Petersen Formand 20 90 33 11
Knud Erik Verner   86 96 15 82
Torben Nyehuus   86 85 34 97
     
Turneringsudvalg    
Mikael Mørck Formand 50 86 47 00
Christoffer Christensen   91 31 13 62
Kenneth Gadebjerg   21 21 01 76
Bente Mortensen   29 82 75 79
Mogens Jespersen   40 64 20 41
Jytte Schou   40 34 81 68
Søren Wilhelmsen  

21 21 01 76

Claus Draxbæk   25 21 02 22
     
Sportsudvalg    
Torben Nyehuus Formand 86 85 34 97
Finn Kristensen Kasserer 87 20 10 44

 

Junior- og Ungdomsudvalg

    
Allan Gjerulff Formand 20 82 16 33
Thomas Rendbæk   20 70 02 32
Jimmy Sejthen JDT/Breddekontakt 26 12 24 11
Lars With Ry kontakt/Camp 42 43 32 12
Peter Nedergaard JDT 21 82 66 25
Lene Lund Beck Begyndere og piger 40 62 84 55
Marie Rasmussen Girls only 40 87 97 88
Henning Resen Holm   30 55 20 10
Jan Henriksen Cheftræner 42 25 56 95
Rasmus Rolighed Træner 22 77 11 44
     
Begynderudvalg Silkeborg    
Anna Bramming Madsen Formand 86 82 04 53
Arne Nyehuus   26 23 47 25
Benny Riis   21 78 55 14
Keld Herlev   40 43 83 90
     
Regionsgolf-Danmark    
Kirsten Svane Nyehuus Formand 27 57 66 25
Jens Sejer Klein A-rækken 30 74 76 53
Jens Lassen B-rækken 28 26 24 14
Kate Visby Olesen C-rækken 29 70 69 02
Ole Laursen D-rækken 25 52 12 74
Kim Jepsen Veteran B 29 70 42 55
Benny Fredsø Riis Veteran C 21 78 55 14
     
Seniorudvalg    

Mogens Jespersen

Formand

40 64 20 41

Meretha Thorsager

 

61 46 39 90

Helge Skjoldan

 

51 49 02 09

Benny F. Riis

 

21 78 55 14

Aase Andersen   21 13 11 24

Birthe Willemann

  29 25 44 22
     
Baneservice Silkeborg    
Lene Riis  Formand 30 53 43 21
Arne Jørgensen   51 70 45 36
Carsten Holm   53 83 60 73
John Westergaard   30 24 55 26
Karin Farup   29 91 08 34
Orla Hede   24 48 22 10
Ejnar Bak Jepsen   61 66 76 82
Erik Simonsen   20 13 90 48
Jørgen Lund Christensen   91 56 30 31
Benny Riis   21 78 55 14
Lone Rosing   53 65 10 78
Jørn Jespersen   30 50 01 84
Vivi Skyum Christensen   20 21 94 34
Egon Sigsgaard   22 81 82 77
Lene Schmidt   28 83 68 83
Svend Vinter   40 71 10 21
Niels Arent   60 89 11 80
Lars Jørgen G. Gam   86 82 35 85
Rikke E. Asmussen   22 73 37 66
Aage Rosenstand   29 67 96 73
Walter Kobow   31 79 17 00
     
     
Amatør- og Ordenudvalg    
Kirsten Lindahl Formand 40 57 80 57
Poul Hansen   86 80 17 93
Paul Nielsen   86 82 10 18
     
Hjemmeside/facebook    
Per Pedersen Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. 50 70 99 65
     
Damekomite    
Jytte Schou   40 34 81 68
Bente Mortensen   29 82 75 79
Karen Marie Kristoffersen   41 17 47 05
Birthe Willemann   29 25 44 22
Helle Raaberg   50 92 74 37
Birgit Lebeck Jensen   51 22 37 92
Ursula Podzimski Svendsen   51 57 22 47
Dorte Kristoffersen   30 28 94 80 
Lise Andersen  

61 42 96 25

     
Damekomite Ry    
Marianne Laursen   21 70 51 48
Grethe Bech   50 52 83 06
     
Herrekomite    
Finn Kristensen Formand 40 87 18 94
Alan Nørgård   26 33 60 47
Claus Draxbek   50 45 62 22
Mikael Mørck   50 86 47 00
Mogens Jespersen   40 64 20 41
Søren Fogsgaard   22 33 20 06
Mads Rugholm   40 16 67 00
Kenneth Gadebjerg   21 21 01 76
Thomas Korsgaard Schmidt   40 19 68 81
     
Handicapudvalg    
Sekretariatet, Ole Christjansen  Formand 86 85 33 99
     
Sponsor- og presseudvalg    
Jan Frandsen Formand 27 20 37 57
Gustav Wenneberg   27 64 27 27
Hans Bremer   86 81 67 43
Frits Christensen   40 32 10 48
Per Pedersen   50 70 99 65
Rune Kaas   29 72 97 68
     

Ry

   
Baneservice Ry    
Anette Buun Syvertsen Kontaktperson 51 25 14 60
Marianne Laursen Formand 21 70 51 48
Kaj Mathiesen   28 30 19 45
Carsten Olesen   28 94 06 82
Jan Krigslund   41 15 04 99
Ib Bertelsen   20 11 40 15
Ejgil Kjær   61 37 14 81
Ivan Andersen   42 14 04 21
Grethe Bech   50 52 83 06
Olaf Jakobsen   30 58 70 24
Vibeke Stenbroen   24 80 25 89
Niels Jeppesen   23 23 86 80
Ove Maul   21 83 45 77
Jørgen Lindbjerg   29 24 42 59
Kjeld Haugaard  

86 89 24 43

Per Holm   25 25 45 38
Kristen Jakobsen   40 40 09 64

Kaj Skovbjerg

  30 68 24 09
     
Begynderudvalg Ry    
Leif Laursen  Formand 40 42 69 82
Dorte Tønning   28 97 04 59
Ib K. Rasmussen   30 48 47 21